Какво очаквате да пристигне?

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 12 дек 2020 18:58

Е значи си късметлия , да му направиш едно кръгче на площада с греяно вино.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 23 дек 2020 19:27

Днес получих съобщение че два гражданина са тръгнали с Хермес :D .
Бяло гражданче , със синя платка и зелена бобина , красота шаренийка, а бобината една голяма
Изображение
Изображение
И един с баланс от по елементарните без нулиране на секунди и минути.
Изображение
Изображение
Поздрави и весели празници :b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 29 дек 2020 20:34

Днес получих съобщение от един англичанин че спира изпращането на пратки от острова
Проучете нещата ако мислите да пазарувате от там .
На мен ще ми върне дребната сума , и ще загубя само от двойното превалутиране на ПАйПал , Магурата ряпа да яде .
https://www.postoffice.co.uk/coronaviru ... pport/mail
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 01 яну 2021 13:41

Последната покупка за 2020
Изображение
Изображение
Изображение
:b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от atanweb » 09 яну 2021 23:33

Аз чакам едно Сейко което упорито не ми се дава.
Имам два мъртви един 4633А и един 0903А, но така ми харесаха отвътре, че жадувам поне за един жив.
Вътре са като танк в сравнение с Трабант. *за съжаление и двата са с мъртви платки.

Изображение

вътре трябва да е това

Изображение

Тази година ще се опитам да се откажа от по елементарни часовници и ще наблягам на по интересни. Надявам се първата ми покупка за годината да се окаже добра.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 10 яну 2021 10:19

Преди да ги обявиш за мъртви се надявам че си проверил кварца и променливия кондензатор и двете правят проблеми след дълги години работа . кондензатора може да се оправи с чистене евентуално , а кварца сменяш с друг .
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 10 яну 2021 11:58

http://chasove.com/viewtopic.php?f=58&t ... 375#p55879
В едно далечно минало имах такъв , докато бяха в една кутия сейковците го мярках , сега нещо ми се губи.
Провери си календара , моя беше на 3 езика и оттогава не съм виждал друг такъв.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от atanweb » 10 яну 2021 12:06

За кварцовете и аз имам надежди, че може да са причината, но тези архаични кварцове са едни едри и със странен корпус. Всъщност тогава нямах донори, но сега мисля имам от някой стари Сейко дигиталки и скоро ще ги пробвам. За пр. Кондензатори нямам идея как да ги чистя.
Върбан беше писал, че захранени платките може да се съживят сами след наколко дни както беше направил той с няколко платки на Слава 3056
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 10 яну 2021 17:33

Кварца стига да е на същата честота няма никакво значение корпуса , тогава бяха такива , после се смалиха , може да сложиш всякакъв от часовник ще удължиш единия извод .
То в случая е добре , представи си да беше обратно , да трябваше в съвременна дигиталка да вкараш руски кварц от първите , май ковчег им викаха.
Сега за кондензатора , ако изтече нещо от батерия може да му промени много капацитета или да го даде на късо .
Той всъшност представлява две пластинки с изолатор между тях . долната е неподвижна а горната се върти с винта , понеже са половинки от кръг , когато са напълно разминати имаш минимален капацитет , когато се припокриват напълно макслимален , но никога не се допират . теоретично почти всички схеми би трябвало да тръгват и без него ,но с някакво отклонение на честотата .
Поради малкия капацитет оказват влияние близоста на метални части и проводници , всъшност ако запоиш на същото място две кабелчета и ги усучеш без да допират ще получиш същия кондензатор , колкото са по дълги по голям капацитет.
Ако мериш с уреда трябва да дава безкрайност , покаже ли нещо трябва да го чистиш , не знам с какъв разтвор , но трябва да спре да показва нещо различно от безкрайност , това с единия извод отпоен , иначе няма гаранция че мериш само него.

ПП
Това със съживяването ,не се надявай много , ако я оставиш най много да се промени някаква температура и някаква пукнатина да се затвори , според физиката при еднакви условия схемите работят еднакво.
От друга страна по добре да не правим Обобщения .
Върбан е писал за определена платка с дадена схема че му се е случило да заработи поради неизвестна причина.
НИкъдене е писал че щом не работят, всички платки трябва да отлежат няколко дни захранени.
Ти също писа наскоро за някакви часовници , че стояли няколко дни и заработили , странен частен случай .
Аз лично ако нещо се саморемонтира не бих го ползвал за сериозни цели , най вероятно скоро пак ще спре без видима причина , с една дума навлизаме в територията на църквата и ще ни анатемосат , те много държат да си развиват бизнеса сами.

Наскоро на МИшо му казах да си дръпне коронката да не му хаби батерията един електрически немски часовник и той веднага , Върбан казал че тока си тече и все тая . Да казал го е , ама за само една определена съветска схема (която няма нищо общо с неговата ) в даден период , после може да са я модифицирали , да твърдиш че е вярно за всички електрически елелтромеханични и кварцове , освен че е смешно не е сериозно .

А още по лошо е да го пишеш във форум , където някой ще го прочете и ще запомни невярна информация.
Много пъти съм призовавал не пишете за неща свързани с елетричество от които не разбирате , както аз не пускам мнения дали са правилни стрелките на някой руски часовник от 56 година.

Всички съвременни кварцове се продават в магазина с поставена пластмасова шайба , която държи коронката издърпана , така и след 2 год на рафта като го пуснеш работи колкото издържа батерията , за износване изобщо не говоря , аз си гася колата когато не я карам , знам само една градска легенда за камиони в Сибир които не са ги гасели , защото нямало как да ги запалят на сутринта , ама тогава бензина беше копейки.
Поздрави
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 10 яну 2021 18:17

На тия две снимки се вижда добре какво представлява кондензатора , два позлатени полукръга които могат да се въртят и да се препокриват напълно или никак.Ако има окиси или текла батерия може да е дал "накъсо", не 0 ама достатъчно да не работи.
Изображение
Изображение
Снимките са от активна тема при еспанците , платката работи ако опреш двете батерии с пинцета , но не иска ако сложиш металната пластинка която оригинално ги свързва .
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 24 яну 2021 18:04

Пресен отпреди малко , от сектор странни джаджи , като малък с някакви таблици смятах колко дни са минали от важното събитие , сега е по лесно .Жената и тя гледа някакви сайтове и като каже че денят не е добър да ме подстригва ходя като маймуна по няколко седмици .
Не е руски , не е механичен , ама ме кефи , по бих се зарадвал ако беше някое по шарено Касио , ама аз и цаца обичам , като няма дорада.
Изображение
Изображение
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 24 яну 2021 18:22

И един лот който вече е в графата пристигнали , ама не у нас и затова си е от за тук .
няма да коментирам , за това си има отделна тема за шеги и закачки
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
От качествените с печат
Изображение
Изображение
Изображение
И едно германче
Изображение
Изображение
Изображение

Oт мен толкова по въпроса за съветското часовникостроене , вие сте на ход
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от agrozev » 24 яну 2021 19:02

Не си снимал задния капак на "Звездата"! :mrgreen:
Трябва и аз да почна да правя така, че тука за едни капаци няколко месеца вече се разправяме... :b
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от stepona555 » 24 яну 2021 19:26

Аз нищо не съм снимал понеже както казва заглавието на темата това е за часовници които още не са пристигнали.
На втората снимка се вижда че има заден капак , но ако толкова искаш да видиш какво миоже да направи потна руска ръка ето наслаждавай се.

Изображение
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Какво очаквате да пристигне?

Мнение от rosen_er » 24 яну 2021 19:55

А бе има и малко по-запазени ,но рядко:
Изображение Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”